Права линија rip видов машина

Краток опис:

Technical Parameters: 1、Unique double-ended bearing support,multi-V precision manufacturing of linear guides and ultra-class wide conveyor chain,so delivery precision,smooth,goodwear resistance. 2、Unique spindle and motor direct design,no power loss,no noise, high precision. 3、Unique volumetric lubrication system to ensure excellent lubrication performance ,so that the workpiece is smooth and precise delivery. 4、The use of variable frequency speed feeding,making sof...


 • Права линија rip видов машина: права линија rip видов машина
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички параметри:

  1, Единствен двојно крај лого поддршка, мулти-V прецизност производство на линеарни водичи и ултра-широк класа Транспортни синџир, толку прецизни испорака, мазна, goodwear отпор.

  2, Единствен и вретено моторни директен дизајн, без губење на моќта, без бучава, висока прецизност.

  3, Единствен систем волуметриски подмачкување за да се обезбеди одлични перформанси подмачкување, така што на работното парче е лесна и прецизна испорака.

  4, употребата на хранење фреквенција со променлива брзина, што го прави мека, брзина дрвени предмети пила е разумен, мазна рез, така што големината на парче повеќе точни.

  5, тело плоча со процесот на предвремените тип ласерско заварување, висока јачина, поубаво.

  型号 规格 модел спецификации MJ164 型号 规格 модел спецификации MJ164
  锯片 直径 дијаметар виде ножот 305 / 455mm 主 电机 动 率 Главната моќност на мотор 11 / 15KW
  最大 加工 厚度 дебелина Max.processing 120mm 送 料 电机 功率 Feed моќност на мотор 1.5kw
  最短 加工 长度 Најкратката должина обработка 250mm 总 功率 вкупна моќност 12.5 / 16.5kw
  锯切 宽度 сечење ширина остави 300 / right640mm 锯片 厚度 Блејд дебелина 3.2-5.0mm
  主轴 转速 вретено брзина 2900r.pm 工作台 尺寸 Работна маса големина 2000 година ДО 1020mm
  主轴 直径 вретено дијаметар φ50.8mm 外形 尺寸 димензии 2250 * 1600 * 1350mm
  送 料 速度 брзината хранење 3-23m / мин 机床 重量 тежина на машината 1800kg • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !