Автоматско Роботот планирање машина

Краток опис:

Technical Parameters: 1、The whole casting structure of  the bed,  not easy to deform, ensure long time stability. 2、With the fine-tuning device, can adjust the roller table easily. 3、Feed end with double feed roller, feeding more reliable, more stable. 4、Table with double column lifting, to ensure the precision of timber planing. 5、According to the thickness of the wood, it can be used to set the lifting dimensions   型号规格 Model specifications QDM406 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Е-пошта: sophie@strongsaw.com
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички параметри:
  1, целата структура на кастинг на креветот, не е лесно да се деформира, да се обезбеди стабилност долго време.
  2, со уред за фино подесување, може да се прилагоди на маса ролери лесно.
  3, наслови крај со двојно ролери храна, хранејќи се посигурен, постабилен.
  4, Табела со кревање двојно колона, за да се обезбеди прецизност на дрво планирање.
  5, во согласност со дебелина на дрво, може да се користи за одредување на димензии лифтинг

   

  型号 规格 модел спецификации QDM406 QDM508 QDM635
  工作台 面积 Работна маса големина 710 * 435mm 710 * 539mm 750 * 661mm
  最大 刨 宽 Max.working ширина 406mm 508mm 635mm
  刨 厚 范围 спектар обработка 3-167mm 3-167mm 3-167mm
  最大 刨 深 Макс. работи tuickness 5mm 6mm 6mm
  最小 刨 长 должина Min.working 220mm 140mm 160mm
  主轴 转速 вретено брзина 6000rpm 6000rpm 6000rpm
  送 料 速度 брзината хранење 0-25m / мин 0-25m / мин 0-25m / мин
  刀 轴 电机 功率 Нож вратило на мотор 5.5kw / 1400r / min 5.5kw / 1400r / min 7.5KW / 1400r / min
  送 料 电机 功率 Feed моќност на мотор 1.1kw / 1400r / min 1.1kw / 1400r / min 1.1kw / 1400r / min
  升降 电机 功率 Кревање моќност на мотор 0.37kw / 960r / min 0.37kw / 960r / min 0.37kw / 960r / min
  净重 Нето маса 480kg 580kg 680kg
  毛重 Бруто тежина 532kg 635kg 735kg
  装箱 尺寸 големина на пакување 900 * 1400 * 1200mm 1500 * 1050 * 1200mm 1550 * 1150 * 1200mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !