Автоматско планирање машина двострано

Краток опис:

Technical Parameters: 1、Cast iron bed with good shock absorption and stability is machined by CNC machining center to provide a good foundation for cutter shaft and feed. 2、Stangard carbide helical shaft,high-precision imported bearings for the machine to provide a very healthy heart. 3、The use of crawler-type elastic pressure claw(with lifting function)according to the thickness of the wood,the degree of bending choose elastic pressure claw ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Е-пошта: sophie@strongsaw.com
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички параметри:
  1, Леано железо кревет со добра апсорпција на удар и стабилноста е машински од обработка на CNC центар да се обезбеди добра основа за машина вратило и добиточна храна.
  2, Stangard карбид спирален вратило, висока прецизност лежишта за увоз на машина за да се обезбеди многу здраво срце.
  3, употребата на роботот-тип ноктот еластична притисок (со кревање функција) во согласност со дебелина на дрво, степенот на виткање изберете еластична хранење растојание ноктот притисок, прецизност обработка workpeace е значително подобрена, хранење моќни;
  4, нож оска на машински алатки и ролери притисок и механизам непречено хранење, опремени со рачен фино подесување и моторизирани механизам, па од позиционирање брзо и accurate.Pressure планираат дел од uooer и пониски храна исхрана loller поврзаност, силна рамнотежа нафрли;
  5, за употреба на увезената електрични компоненти, така што целата контрола чувствителни и безбедна;
  6, Тајван увезени производи опремен со дигитален приказ уред, оперативниот панел може да биде директно од дебелината на обработка, точност до 0.1mm, хранење стандард за контрола на брзината;
  7, Countertops тешко хромирани посебен третман, отпорни на абење, мазна.

   

  型号 规格 модел спецификации MB450 型号 规格 модел спецификации MB450
  刨 削 厚度 Работа дебелина 10-180mm 送 料 电机 功率 Хранење моќност на мотор 2.2kw (frenquency на конверзија )
  刨 削 宽度 Работна ширина 25-450mm 升降 电机 功率 Кревање моќност на мотор 0.37kw
  最小 刨 削 长度 должина Min.Working 260mm 总 功率 вкупна моќност 15.57kw
  最大 刨 削 量 Макс. длабочина на сечење 上刀4mm 下刀4mm 吸尘 口 Прашина излез Кол φ150mm
  刀 轴 直径 Сечење вретено Кол φ5101mm 电压 Напон 380V
  刀 轴 转速 Сечење брзина на вретеното 5500 R / мин 外形 尺寸 вкупната големина 2500 * 1050 * 1750mm
  送 料 速度 брзината хранење 3-20m / мин 装箱 尺寸 големина на пакување 2600 * 1150 * 1850mm
  上 刀 轴 电机 功率 Горна сечење вретено мотор 7.5KW 重量 Нето маса 2500kg
  下 刀 轴 电机 功率 Mottom сечење вретено мотор 5.5kw

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !