Автоматско еден авион планирање машина

Краток опис:

Technical Parameters: 1、The body structure is not easy to deform, ensuring long time stability. ; 2、According to the user’s demand, use ordinary planer shaft or spiral cutter shaft; 3、 The table roller is equipped with the trimming device; 4、Feed end double feed rod, feed more reliable, more stable;) 5、Double column lifting, more stable lifting, ensuring the precision of wood planing; 6、According to the thickness of the wood, the working and li...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Е-пошта: sophie@strongsaw.com
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички параметри:
  1, структура на телото не е лесно да се деформира, обезбедувајќи стабилност долго време.
  ;

  2, Според побарувачката на корисникот, користете обични машини вратило или спирала машина вратило;
  3,
  ролери маса е опремен со отсекување уред;

  4, Feed крајот двојно повлекување прачка, се хранат повеќе сигурен, повеќе стабилна; )
  5, Двоен лифтинг колона, постабилна лифтинг, обезбедување на точност од дрво планирање;
  6, во согласност со дебелина на дрво, за работа и укинување димензии може да се постави за да се обезбеди прецизност на дебелината на планирање на дрво;

   

  型号 规格 модел спецификации PM406 PM508 PM635
  工作台 面积 Работна маса големина 710 * 435mm 710 * 539mm 750 * 661mm
  最大 刨 宽 Max.working ширина 406mm 508mm 630mm
  刨 厚 范围 спектар обработка 5-167mm 5-167mm 5-167mm
  最大 刨 深 Макс. работи tuickness 6mm 6mm 6mm
  最小 刨 长 должина Min.working 188mm 188mm 188mm
  主轴 转速 вретено брзина 6000rpm 6000rpm 6000rpm
  送 料 速度 брзината хранење 6-17m / мин 6000rpm 6000rpm
  马达 功率 вкупна моќност 4kW 4 / 5.5kw 5.5 / 7.5KW
  净重 Нето маса 390kg 447kg 485kg
  毛重 Бруто тежина 400kg 457kg 495kg
  装箱 尺寸 Ocerall Димензии 810 * 755 * 1260mm% 910 * 755 * 1270mm 1070 * 755 * 1280mm

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !