Slitting под кастри пила

Краток опис:

Technical Parameters: 1、Unique double-ended bearing support,multi-V precision manufacturing of linear guides and ultra-class wide conveyor chain,so delivery precision,smooth,goodwear resistance. 2、Unique spindle and motor direct design,no power loss,no noise, high precision. 3、Unique volumetriv lubrication system to ensure excellent lubrication performance ,so that the workpiece is smooth and precise delivery. 4、The use of variable frequency sppeed feeding,...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Е-пошта: sophie@strongsaw.com
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички параметри:
  1, Единствен двојно крај лого поддршка, мулти-V прецизност производство на линеарни водичи и ултра-широк класа Транспортни синџир, толку прецизни испорака, мазна, goodwear отпор.
  2, Единствен и вретено моторни директен дизајн, без губење на моќта, без бучава, висока прецизност.
  3, Единствен volumetriv подмачкување систем за да се обезбеди одлични перформанси подмачкување, така што на работното парче е лесна и прецизна испорака.
  4, употребата на хранење променлива фреквенција sppeed, со што брзината мека, тврдо дрво пила е разумен, мазна рез, така што големината на парче повеќе точни.
  5, тело плоча со процесот на предвремените тип ласерско заварување, висок strenth, поубаво.

   

  型号 规格 модел спецификации MJ162A 型号 规格 модел спецификации MJ162A
  锯片 直径 дијаметар виде ножот 255 / 355mm 主 电机 动 率 Главната моќност на мотор 7.5 / 9kw
  最大 加工 厚度 дебелина Max.processing 80mm 送 料 电机 功率 Feed моќност на мотор 1.1kw
  最短 加工 长度 Најкратката должина обработка 250mm 总 功率 вкупна моќност 8.6 / 10.1kw
  锯切 宽度 сечење ширина остави 300 / десно 460mm 锯片 厚度 Блејд дебелина 3.2-5.0mm
  主轴 转速 вретено брзина 2900r.pm 工作台 尺寸 Работна маса големина 850 * 1400mm
  主轴 直径 вретено дијаметар φ50.8mm 外形 尺寸 димензии 1600 * 1330 * 1490mm
  送 料 速度 брзината хранење 3-26m / мин 机床 重量 тежина на машината 855kg

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !