Slitting под кастри пила

Краток опис:

Технички параметри: 1, Единствен двојно крај поддршка лого, мулти-V прецизност производство на линеарни водичи и ултра-широк класа Транспортни синџир, толку прецизни испорака, мазна, goodwear отпор. 2, Единствен и вретено моторни директен дизајн, без губење на моќта, без бучава, висока прецизност. 3, Единствен volumetriv подмачкување систем за да се обезбеди одлични перформанси подмачкување, така што на работното парче е лесна и прецизна испорака. 4, употребата на променлива фреквенција sppeed хранење, што го прави мека, тврдо дрво пила СП ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Е-пошта: sophie@strongsaw.com
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички параметри:
  1, Единствен двојно крај лого поддршка, мулти-V прецизност производство на линеарни водичи и ултра-широк класа подвижни синџири,

  толку прецизни испорака, мазна, goodwear отпор.
  2, Единствен и вретено моторни директен дизајн, без губење на моќта, без бучава, висока прецизност.
  3, Единствен volumetriv подмачкување систем за да се обезбеди одлични перформанси подмачкување,
  така што на работното парче е лесна и прецизна испорака.
  4, употребата на променлива фреквенција sppeed хранење, што го прави мека, брзина дрвени предмети пила е разумен, мазна рез,

  така што големината на парче повеќе точни.
  5, тело плоча со процесот на предвремените тип ласерско заварување, висок strenth, поубаво.

  型号 规格 модел спецификации MJ163A 型号 规格 модел спецификации MJ163A
  锯片 直径 дијаметар виде ножот 255 / 355mm 主 电机 动 率 Главната моќност на мотор 7.5 / 9kw
  最大 加工 厚度 дебелина Max.preocessing 80mm 送 料 电机 功率 Feed моќност на мотор 1.5kw
  最短 加工 长度 Најкратката должина обработка 250mm 总 功率 вкупна моќност 9 / 10.5kw
  锯切 宽度 сечење ширина 360mm 锯片 厚度 Блејд дебелина 3.2-5.0mm
  主轴 转速 вретено брзина 2900r.pm 工作台 尺寸 Работна маса големина 1750 * 860 * 830mm
  主轴 直径 вретено дијаметар φ50.8mm 外形 尺寸 димензии 1950 * 1280 * 1350mm
  送 料 速度 брзината хранење 3-26m / мин 机床 重量 тежина на машината 970kg

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !